Για να βοηθήσει ανθρώπους & ζώα που έζησαν το πέρασμα της φωτιάς πρόσφατα, πιστός πάντα σε ότι υπόσχεται #giaenankaliterokosmo, ο Πολιτιστικός Φορέας DREAMTEAM, παρουσιάζει 35 καλλιτέχνες στη δράση DreamArt Giving vol. 1 και προσφέρει για τα παιδιά στη δράση #dreamingagain!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162649_Gallery-879x1024.jpg)
Οι δράσεις αυτές συμπεριλαμβάνουν:
1. Την εντυπωσιακά μεγάλη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης όπως, ενδύματα, υποδήματα, κλινοσκεπάσματα, τρόφιμα, φάρμακα και ζωοτροφές, τα οποία ήδη παραδόθηκαν σε πυρόπληκτο πληθυσμό – άνθρώπους & ζώα στη Βόρεια Εύβοια,
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162706_Gallery.jpg)
2. Την ανάληψη των σχολικών αναγκών 102 παιδιών σε σχολεία στο χωριό Πήλι Εύβοιας και Λάλα Ηλείας και την κάλυψη τους σε ολοκαίνουρια σχολικά είδη όπως σάκες – σακίδια, τεράδια, γραφικά, παγουρίνο, τροφοθήκες κλπ καθώς και το παραχθέν παιχνίδι της Dreamteam to #oneiraki αλλά και τρόφιμα και
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162718_Gallery.jpg)
ως 3η δράση την τρέχουσα και ήδη επιτυχημένη εικαστική έκθεση ελεύθερου θέματος, όπου 35 καλλιτέχνες δώρισαν τα έργα τους ώστε ανταποδοτικά σε κάθε δωρεά για το σκοπό αυτό, η DREAMTEAM ανταποδίδει με ένα έργο Τεχνης, σαφώς πολλαπλάσιας αξίας!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162731_Gallery.jpg)
Η έκθεση πρωτοπαρουσιάστηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στις 4 & 5 Σεπτεμβρίου και αμέσως μεταφέρθηκε στον πολυτελή χώρο των TEO Hair Design Δροσιάς όπου θα λειτουργεί έως τις 30 Σεπτεμβρίουμ ’21!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162743_Gallery.jpg)
#dreamteam #oneiraki wesharethehappiness
Η έκθεση Τέχνης & Προσφοράς DreamArt Giving 1 λειτουργεί τις ώρες λειτουργίας της εταιρίας.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-162756_Gallery.jpg)
Πληροφορίες: 6985015875 Κος Πετρίδης Χρήστος
ΤΕΟ HAIR DESIGN ΔΡΟΣΙΑΣ: Λ. Σταμάτας 1 πλατεία Δροσιάς Αττικής
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot_20210925-163219_Word-1024x426.jpg)
www.dreamteam.org.gr facebook + instagram: dreamteam.org.gr