Συνέντευξη της εικαστικού και performer Μαρίνας Κορέλλη με αφορμή τη δεύτερη ατομική της έκθεση στη Δημοτική Πινακοθήκη Καλλιθέας
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_20221209_174344_Gmail-770x1024.jpg)
Ποια η έμπνευσή σας για την δεύτερή σας ατομική έκθεση; Την έμπνευση την πήρα απο την ζωή που μας δίνει μέσα απο τις σταγόνες της, τις χαρές, τον πόνο, και τις λύπες, την αίσθηση ηδονής.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_20221209_174352_Gmail-766x1024.jpg)
Είστε ηθοποιός. Πιστεύετε ότι υπάρχει σύνδεσμος ανάμεσα στα εικαστικά και την υποκριτική; Όλες οι τέχνες λυτρώνουν τον άνθρωπο και τον βοηθούν να μιλάει με τον Θεό.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_20221209_174407_Gmail-770x1024.jpg)
Έχετε μαθητεύσει δίπλα στην Μαρίνα Αμπράμοβιτς. Ποιά η εμπειρία και ποιές οι προσλαμβάνουσες απο την μαθητεία; Παρακολούθησα το σεμινάριο performance “Cleaning The House” απο το MAI Institute. Ανακάλυψα μέσα απο τις ασκήσεις την απόλυτη συγκέντρωση, πειθαρχία αλλά και πως να υπερβαίνω τα όριά μου.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_20221209_174401_Gmail-788x1024.jpg)
Ποια τα σχέδια σας για το μέλλον; Περισσότερη εργασία, περισσότερη Τέχνη.