Σε πολύ αισιόδοξο και χαλαρό κλίμα πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του αυτοβιογραφικού βιβλίου του Λάκη Γαβαλά, το ηλιόλουστο πρωινό της Κυριακής 16 Οκτωβρίου, στο wine bar Bodegas της Ρήγα Φεραίου.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221028_121736-1024x676.jpg)
Το κοινό απόλαυσε τις αμίμητες χιουμοριστικές ατάκες του, έδειξε την αγάπη και τη συμπάθειά του, ενώ οι σέλφι φωτογραφίες ήταν ατέλειωτες! Αμέσως μετά τις ομιλίες, ο Λάκης Γαβαλάς υπέγραψε αντίτυπα και έκανε αφιερώσεις για πάνω από μια ώρα.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221028_121742-300x262.jpg)
Στο βήμα χαιρέτησε η wedding expert Άννα-Μαρία Ρογδάκη, της Diamond Events, μιλώντας για ένα βιβλίο γεμάτο αλήθειες, το οποίο μετά την Πάτρα θα παρουσιαστεί στο Παρίσι.
Η δημοσιογράφος Άντυ Μπακοπούλου θύμισε σταθμούς της κοσμοπολίτικης και πολυτάραχης διαδρομής του τιμώμενου.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221028_121749-1024x676.jpg)
Ευχαριστώντας τις κυρίες της παρουσίασης, ο Λάκης Γαβαλάς είπε πως «45 χρόνια υπηρετεί τις γυναίκες γιατί όλα στη ζωή ξεκινούν από εκείνες». Τόνισε πως στη φυλακή τίμησε πως η ταυτότητά του λέει «Αρρεν». Ομολόγησε αυτοσαρκαστικά πως «τον τύλιξαν σε μια κόλλα χαρτί αλλά αυτός ξέρει καλά από packaging».