Με συναυλία στην Αμφίκλεια (Κρήνη Χορευταριά) ξεκινάει τις εκδηλώσεις του το 6ο Φεστιβάλ Εγχόρδων Παρνασσού με καλλιτεχνική διευθύντρια την καταξιωμένη σολίστ και μουσικοπαιδαγωγό Σταυρούλα Μέντη, υπό την αιγίδα του Δήμου Αμφίκλειας – Ελάτειας.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/07/Screenshot_20220722-081124_Gmail-765x1024.jpg)
Στην συναυλία θα συμμετέχει η Ορχήστρα Εγχόρδων του Φεστιβάλ υπό την διεύθυνση της Σταυρούλας Μέντη και σολίστ τον Ζήση Σουλκούκη στο Βιολί και τον Γιώργο Γκόλγκαρη στην Κλασική Κιθάρα.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/07/Screenshot_20220722-081106_Gmail.jpg)
Το Φεστιβάλ θα συνεχιστεί το Σαββάτο 23 και την Κυριακή 24 Ιουλίου με σεμινάρια, διαγωνισμούς και συναυλίες στο υπέροχο αγροτουριστικό αγρόκτημα Αμφίκαια.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/07/Screenshot_20220722-081113_Gmail.jpg)
Στις τρεις προηγούμενες διοργανώσεις, πάνω από 100 σπουδαστές παρακολούθησαν και συμμετείχαν ενεργά στα Φεστιβάλ.