Ήταν μια μαγική βραδιά την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου στο κατάμεστο θέατρο Ολύμπια!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130228-1024x517.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130235-1024x712.jpg)
Η Δημοτική Αθηναϊκή Εστουδιαντίνα ερμήνευσε Μικρασιάτικα τραγούδια, με την καλλιτεχνική επιμέλεια του Ανδρέα Μαζαράκη, σε ενορχήστρωση και μουσική διεύθυνση του Απόλλωνα Κουσκουμβεκάκη.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130241-1024x672.jpg)
Ο Μπάμπης Τσέρτος, ο Στέλιος Διονυσίου και η Αγνή Καλούμενου με τη λαϊκή τους προσέγγιση και οι λυρικοί καλλιτέχνες Γιάννης Χριστόπουλος, Λεωνίδας Αντύπας και Αναστασία Χριστοφιλάκη καθήλωσαν με τις ερμηνείες τους.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130249-1024x630.jpg)
Η εξαιρετική Άννα Ματσούκα έδωσε μια πινελιά δροσιάς και φρεσκάδας, όπως πάντα. Ήταν μια βραδιά μνήμης και συγκίνησης.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130255-1024x685.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130314-1024x647.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/10/Screenshot_20221023_130331-1024x607.jpg)