Σε μια μαγική βραδιά με τον μεγάλο δημιουργό και ερμηνευτή Κώστα Χατζή και την Κιθαριστική Ορχήστρα Πειραιά, εμφανίστηκαν ως Σολίστ οι καταξιωμένοι κιθαριστές Γιώργος & Στέλιος Γκόλγκαρης, την Δευτέρα 22 Νοεμβρίου, στην Κεντρική Σκηνή “Δημήτρης Ροντήρης” του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot_20211124-103041_Gallery-1024x579.jpg)
Η Διεύθυνση της Ορχήστρας και οι κιθαριστικές ενορχηστρώσεις ήταν του Αντώνη Μυτακίδη, ενώ σολίστ ήταν ακόμη οι διεθνούς φήμης κιθαριστές Βασίλης Μαστοράκης & Ηλίας Διαμαντάκης ως μέλη του Porto Leone Guitar Ensemble.
Η συναυλία διοργανώθηκε από το Πρότυπο Μουσικό Κέντρο Πειραιά του Ο.Π.Α.Ν του Δήμου Πειραιά.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot_20211124-103052_Gallery.jpg)
Το πρόγραμμα της συναυλίας εμπεριείχε τις σημαντικότερες στιγμές της πολυετούς δημιουργικής πορείας του Κώστα Χατζή με ερμηνευτή στο πιάνο τον μαέστρο & πιανίστα Γιώργο Παγιάτη.
Η καλλιτεχνική επιμέλεια ήταν των Βασίλη Μαστοράκη & Στέλιου Γκόλγκαρη.