Tα ρεμπέτικα της κιθάρας 2.0
«Τα δυνατά συναισθήματα έρχονται ξαφνικά.
Ξαφνικά ερωτευόμαστε, ξαφνικά χάνουμε αγαπημένους ανθρώπους, ξαφνικά το “κρατάω αποστάσεις” σημαίνει νοιάζομαι. Μα πάντα η ζωή προχωράει μπροστά, σε μια νέα έκδοση, με ένα διαφορετικό πλαίσιο κι εμείς συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε. Στις ιδιαίτερες συνθήκες που ζούμε, η χαρά του να ξαναβρεθούμε από κοντά μας δίνει δύναμη και αισιοδοξία.
Στην Τεχνόπολη στις 21 Ιουλίου θα είμαστε όλοι πλην ενός, που όμως πάντα θα μας συντροφεύει. Η Ιφιγένεια, ο Δημήτρης, ο Σάκης, ο έτερος Δημήτρης, ο Κωστής κι εγώ θα παίξουμε και θα τραγουδήσουμε αγαπημένα σε όλους μας ρεμπέτικα. Κι ελπίζουμε να τα τραγουδήσουμε μαζί σας. Να γίνουμε μια φωνή, ώστε όπως είπε ο ποιητής:
Νά τό φωνάξω τόσο δυνατά
πού νά µήν ξανακοιµηθεῖ κανένα ὄνειρο στόν κόσµο
καµιά ἐλπίδα πιά νά µήν πεθάνει.»
Δημήτρης
![](https://ci4.googleusercontent.com/proxy/FpCWDKoj2o29je1zHtZP-faYkZScWRkTHf8DxvDG-q6d0509qVuCP0Ua28sf0Dyttq4lAtPS0kcBjyytha5AEI09-irGyr_m0hGyu3MOSTJpYRejp7PTYb0=s0-d-e1-ft#http://www.ml2.gr/promote/_files/Image/MYSTAKIDIS/low%20mystakidis.jpg)
Δημήτρης Μυστακίδης
Τα ρεμπέτικα της κιθάρας 2.0
Τρίτη, 21 Ιουλίου 2020
Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων
![](https://ci3.googleusercontent.com/proxy/z548m3tul6zO9nf5fX-LlQX-PddrL-EtUjH2odP54zSmpLfnP-M9H56RbTuAWx6RjOIQtefpxNeVUm_0v_mPBkjnJW4HSp_w2xZtAp-U8VBG_o9B0mq5=s0-d-e1-ft#http://www.ml2.gr/promote/_files/Image/MYSTAKIDIS/low%20RAW_1306.jpg)
Μαζί του:
Ιφιγένεια Ιωάννου – τραγούδι, κανονάκι
Δημήτρης Παππάς – κιθάρα, τραγούδι
Κωστής Κωστάκης – κιθάρα, τραγούδι
Σάκης Καρακώστας – βιολί
Δημήτρης Τσεκούρας – κοντραμπάσο
Μάκης Πελοπίδας – ηχοληψία
Ώρα έναρξης: 21:00
Οι πόρτες ανοίγουν στις 19:30 Εικαστικό: Αχιλλέας Μεσάικος
Graphic design: Παναγιώτης Ανδριανός
Οργάνωση παραγωγής: Fishbowl Music Tank Βρείτε περισσότερα για τον Δημήτρη Μυστακίδη
στους ηλεκτρονικούς συνδέσμους:
http://www.dimitrismystakidis.gr/
https://www.youtube.com/user/dmystak
https://www.facebook.com/DimitrisMystakidisOfficial
Μείνετε συντονισμένοι στο facebook event της συναυλίας https://www.facebook.com/events/276923593506876/ Η προπώληση θα ξεκινήσει σύντομα. Τιμές εισιτηρίων Η τιμή προπώλησης είναι 12 ευρώ
Την ημέρα της συναυλίας
η τιμή θα διαμορφωθεί στα 14 ευρώ
(σε όλη τη διάρκειά της)
![](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/Mi7z6ALnJOTYHlhcYir7_nDChimlKI-MxqRAnf0NN4FAxxsP45Emhk2E2Zrvnboko2UTp_h9CslasNsoahzvHRrn4D4vyEnmKzu2mwtXhfdkJdD5H7MgIsY_jWCwZVPSygbslUSsvu-xEaE=s0-d-e1-ft#http://www.ml2.gr/promote/_files/Image/MYSTAKIDIS/LOW%202020-07-21-Mystakidis_square.jpg)
Σημεία Προπώλησης
Δίκτυο viva
ηλεκτρονικά: www.viva.gr
Τηλεφωνικά: στο 11876
Φυσικά σημεία
Reload, Καταστήματα Wind, Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης, Πολυχώρος Yoleni’s (Σόλωνος 9), αθηνόραμα.gr και Viva Spot Τεχνόπολης (μέσα στο χώρο της Τεχνόπολης).
*Σεβόμενοι τους περιορισμούς για την προστασία της δημόσιας υγείας, οι θέσεις είναι περιορισμένες για να τηρηθούν οι απαραίτητες αποστάσεις ασφαλείας. Η συναυλία θα είναι αποκλειστικά για καθήμενους.
Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων
Πειραιώς 100, Γκάζι
www.athens-technopolis.gr