“Όταν η Τέχνη συναντά την Τέχνη” 02/03/2022 – 09/03/2022
Ομαδική έκθεση ζωγραφικής στο ΘΕΑΤΡΟ ΑΛΚΜΗΝΗ
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot_20220209-111856_Messenger-1024x310.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot_20220209-113403_Messenger-980x1024.jpg)
Ποιοι είναι οι λόγοι που σας έδωσαν ώθηση να ασχοληθείτε με τη ζωγραφική; Ζωγραφίζω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Είναι ψυχοθεραπεία για εμένα. Αυτοέκφραση συναισθημάτων!!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot_20220307-092532_Gmail-1024x769.jpg)
Σε ποιο ρεύμα ή κίνημα θα εντάσσατε τα έργα σας; Δεν είναι ξεκάθαρο. Δεν θέλω “πλαίσια”. Μ’ αρέσει να εκφράζομαι ελεύθερα και να δοκιμάζω τα πάντα…
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot_20220307-092540_Gmail.jpg)
Από που αντλείτε την έμπνευσή σας; Από παντού… μια φωτογραφία, ένα συναίσθημα, από τη φύση, από ένα πρόσωπο γεμάτο έκφραση, ένα βλέμμα..!!!
Ποιά είναι η μεγαλύτερη πρόκληση που έχετε θέσει στον εαυτό σας ως καλλιτέχνης; Να εξελίσσομαι, να μαθαίνω, να γίνομαι καλύτερη. ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ!!!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot_20220307-092547_Gmail.jpg)
Ποιο μήνυμα θα θέλατε να μεταδώσετε στους επισκέπτες της έκθεσης; ΑΓΑΠΗ μόνο. Η θεραπεία για τα πάντα!! Αγάπη για τη ζωή, τις τέχνες, τη φύση, μα πάνω από όλα ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ!!!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot_20220307-092554_Gmail.jpg)
Τα έργα σας θα μπορούσε να είναι επηρεασμένα από τα βιώματά σας και από το περιβάλλον σας; Μα δεν θα μπορούσε να ήταν αλλιώς..!!!
Θα μπορούσατε να ασχοληθείτε με κάποια άλλη μορφή τέχνης εκτός από τη ζωγραφική; Τα πάντα είναι τέχνη. Ακόμη και η σκέψη. ΝΑΙ. Ασχολούμαι και με φωτογραφία, γλυπτική με πηλό. Κατασκευές με ξύλα. Φτιάχνω κουκλίτσες με πορσελάνη ζωγραφίζω βότσαλα γενικά μου αρέσει να δημιουργώ!!
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot_20220307-092601_Gmail.jpg)
Υπάρχει κάποιο project που να αποτελεί όνειρο ζωής; Να αφήσω κάτι από εμένα. Κληρονομιά που θα κάνει περήφανα τα παιδιά μου για την καλλιτεχνική φύση της μητέρας τους. Δεν θα έλεγα όχι για ένα δικό μου καλλιτεχνικό εργαστήρι. ΕΙΡΗΝΗ-ΑΓΑΠΗ-ΥΓΕΙΑ σε όλους κι άμα θέλει ο Θεός όλα.
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot_20220209-113438_Messenger.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/20200502_081812-1024x347.jpg)
polismagazino.gr
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot_20220209-113419_Messenger.jpg)
![](https://www.polismagazino.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot_20220212-083533_Messenger-1024x999.jpg)